AgiBlok

23.2.05
  Keylogger - tentokrát malý hardware


O šmírovacích programech, které se mohou na nechráněný počítač dostat s různým spyware šmejdem a které jsou schopny zaznamenat stisky kláves jste asi slyšeli. Máte-li váš operační systém chráněn personálním firewallem, antivirem, anti-spyware, nepoužíváte Internet Explorer (nic proti němu), neklikáte bezhlavě na odkazy v zaspamovaném nebo jinak přeplněném mailboxu, nepracujete-li pod administrátorským účtem - stále nemáte vyhráno. Tedy když nejste doma a víte, že té změti kabelů vzadu za počítačem se ostatní členové domácnosti vyhýbají širokým obloukem.

Skvělý blog Bruce Schneiera, specialisty na bezpečnost, mě navedl na stránky jednoho lokálního portálu novinek z Texasu. Samotná zpráva (je tam i video) popisuje, kterak byl před několika týdny přistižen šestnáctiletý školák při prodeji kradených školních testů. Ty pocházely z počítače učitele, který se nezajímal, co je na konci šňůry od klávesnice. Kdo by se zajímal o takový malý bazmek, který vypadá jako PS2/AT redukce. Nenápadný váleček má asi 4 cm na délku a vejde se do něj minimálně 32kB dat. No řekněte, že by tam neuvízlo nějaké to userid a heslo?

Na Keykatcher keylogger jsou všechny anti-spyware krátcí. Až zítra ráno dorazíte ke svým strojům, které jste přes noc neměli pod dohledem, mrkněte se tam dozadu, kde obvykle sedá jen prach. To, že nejste paranoidní ještě neznamená, že po vás nejdou. Asi jste to slyšeli už mnohokrát, ale proč ještě nejsou statická hesla mrtvá?
 
Komentáře: Přidej komentář

<< Zpět
<<<<<<< Víceméně pravidelné zápisky o řízení identity občas prokládané zmínkami o kořenech našince jako jsou: jhv > jinan > jin > jer > jantar > jang >


Jméno: Co je po jménu. I jinak zváno, vypadalo by stejně.
Domov: Prague, Bohemia, Czechia

Romantik bez iluzí. To jsem já. Kafka & Hašek & Forman & Kryl & Bach & Dylan & Gabriel & Edison & Kolben. To jsou osobnosti. Z jedné každé mám v sobě střípek.
Tyto zápisky pochází z internetu. Jejich původce může nebo nemusí být tím, za koho se vydává a informace obsažené na této stránce a v případných diskuzních příspěvcích mohou nebo nemusí být přesné.
Pozři na celý profil

Předchozí zápisky
Porovnání SUSE Linux a Mandrakelinux
Užitečné aplikace čipových karet
10 týdnů se SkypeOut a jedna omluva
Pravda je pravda (Grossův objev)
Mailinator je kladivo na spam
Klíče od auta v alobalu
MySQL Bot
Od Netbanky k páté větě na straně dvacet tři
Změna PINu platební karty
Večeře s produktovou manažerkou Googlu

Archiv
září 2004 / října 2004 / listopadu 2004 / prosince 2004 / ledna 2005 / února 2005 / března 2005 / dubna 2005 / května 2005 /

Info, zprávy, přehledy
Co se děje ve světě?
Co se děje u nás
Přehled tisku
NEprehled.netE
Lupa
Root
Mozek
Wikipedia česká?
Novinky ze světa kryptologie
SANS diary
Wikipedia original
Slashdot /.

Kam často chodí­m
blogportál
aKB@large
Festival super mall
Laco bloguje
Marigold
Pooh (security)
Neviditelný pes
Viditelný Macek
WELL.DONE





Weblog Commenting and Trackback by HaloScan.com



NAVRCHOLU.cz



TOPlist

Powered by Blogger

Creative Commons License